Merhaba değerli öğrenci adayları👏 Bu sayfada olduğunuza göre İngilizce öğreniyor veya İngilizce öğreniminde belli bir yol kat etmiş olmanıza istinaden İngilizce de geniş zaman başlığıyla ilgili bilgi arıyorsunuz.

İngilizce’de geniş zaman ve şimdiki zaman iki ayrı zaman olsalar da her ikisinin tek bir başlıkta kıyaslanarak anlatılması çok daha faydalı olacaktır. Ve genel olarak hep bu iki zaman beraber anlatılır.

Ayrıca İngilizce’de geniş zaman ve şimdiki zamanın özellikle iç içe olduğu ve çok önemli olan İngilizce’de zaman kayması konusun da netlikle anlaşılması gereklidir. Çünkü zaman kayması özellikle bu iki tense ile kullanılmaktadır. Bloglarımda özellikle farkındalığın da her seferinde altını çiziyorun. Farkındalık çoğunlukla bildiğimiz şeylerden ibarettir. Farkındalık daha yüksek düzeyde bir anlama getirecektir

Ve özellikle İngilizce veya bir başka dili öğrenirken farkındalığın çok önemli olduğunu sürekli dile getirmeye çalışıyorum.

Lütfen alttaki basit formüller ile başlayarak konuyu tüm detaylarıyla anlattığım sayfaya gidebilirsiniz

Düz cümle S+V

Düz cümle S (he she it) + V’s

Soru cümlesi Do, Does+S+V

Olumsuz cümle S+don’t, doesn’t + V

Lütfen örnek cümleler ve diğer tüm detayları cümle cümle anlatmaya çalıştığım konuya gitmek için link burada 👈

Bir çok web sitesinde İngilizce’de geniş zaman ve İngilizce’de şimdiki zaman konusu anlatılırken öğrencilere zaman kayması farkındalığı katılmıyor. Bu bağlamda bu farkındalık konuyu çok daha iyi anlamanazı sağlayacaktır. İngilizce’de zaman kayması Türkçede olduğuyla neredeyse aynı ancak ufak tefek bazı seçimsel değişiklikler söz konusu Faydalı olması dileğiyle