Ressam, müzisyen veya şarkıcı olmak için belki geç olabilir, ama bir dil öğrenmek için asla geç kalmış sayılmazsınız.

İnsanın öğrenebilme yetenekleri herkeste varsayılan olarak aynıdır. Bize verilen bazı yetenekler sadece fark etmemizi veya tetiklememizi bekler. Dil yeteneği bunların en esas olanıdır ve herkeste eşittir. Dil yeteneği, el sanatları ve diğer güzel sanatlar kapsamındaki bütün yeteneklere kıyasla daha az kişide görülen yeteneklerden değildir. Yani herkes birden fazla yabancı dil öğrenebilir ancak herkesten şarkıcı, ressam veya müzisyen olmasını beklemek doğru olmaz. Bir dili, yani sesleri taklit edip konuşmaya dönüştürme yeteneği ilk ağlamamızla birlikte harekete geçer. Yani sesimizle! Minik bir ağlamayı okyanusta bir damla misali küçümsememek gerek! Sahip olduğunuz tüm konuşma yeteneği o mekanizmanın içine herkeste eşit olarak kodlanmıştır.

İnsanların bazı güzel yetenekleri vardır (müzik, sahne, el sanatları, matematik vs)… bu yeteneklerin doğru ve zamanında yapılan yönlendirmeler ile ortaya çıktığı süreç yani eğitim hayatı kimilerince hayati öneme sahiptir.

Günümüzde bazı ailelerin çocuklarını erken yaşta kreş vb. eğitim kurumlarına göndermeleri önemli ve büyük bir avantajdır. Bu süreç boyunca olası bütün potansiyeller muhteşem bir uyum içinde asıl yeteneği meydana getirir. Unutmayın, bir çocuğun ne olacağını asla bilemezsiniz! Ülkemizde bazı okullarda yabancı dil eğitiminin ilkokul birinci sınıftan itibaren başlaması çocuklar açısından sıkıcı olsa da aslında onlara gelecekte çok ciddi bir avantaj sağlayacaktır.

Matematik dehası, ressam veya şarkıcı olmak için çok geç olabilir! Ama dil öğrenmek için asla!

Hayatta herşey için yeterince zaman mutlaka vardır. Ve hiç bir şey için geç kalınmış sayılmaz. Bu pozitif bir bakış açısı olup olanakların sınırı yine kedimiziz. Ancak genel mantıklı sınırlar çerçevesinde söylemek gerekirse; kimse belli bir yaştan ve meslekten sonra alakasız bir dala ihtimaller el vermiyorsa geçmez. Geçse bile verimli hale gelmesi çok fazla zaman alır. Ve elbette diğer olasılıklar vs. Anlatarak varmak istediğim şey şu… Bazı meslek dallarında öne çıkmak için geç kalmış olunabilir. Ancak yabancı dil öğrenmek için asla geç kalmış sayılmazsınız. 1 Yıllık sağlıklı bir eğitimle muhteşem düzeyde dil öğrenmek mümkündür…Bu yetenek hepimizde eşittir…
Özellikle yetişkin bireyler için tasarlanmış konuşma ağırlıklı Callan Method dil eğitimine, sezgisel ve tepkisel yaklaşır. Bilgilendirici, düşündürücü, gerçek hayatın kesitlerinden alınmış binlerce soru ön tanımlı bilgilerle dil algınızı çok güçlü bir şekilde tetikler.  Callan Method yönteminin akışında kilit unsur Callan Method eğitmenidir. Çünkü Callan Method disiplinler bütünüdür ve rastgele bir senaryoya sahiptir. Sistemi iyi yönetmek optimum etki sağlar. Size sunduğum özel çözümleri görmek ve ana bloguma gitmek için alttaki linke tıklayın

Kaynak: https://wp.me/p7hgF7-2d